Kiedy nadejdą ferie zimowe, Kino Agrafka otwiera swoje podwoje dla uczniów, proponując im możliwość spędzenia czasu na oglądaniu różnorodnych filmów oraz ciekawych spotkań z gośćmi. Program obejmuje najbardziej interesujące filmy ostatnich miesięcy jak i klasyczne produkcje skierowane do dzieci i młodzieży.
20 stycznia o godzinie 10.30, przed seansem odbędzie się spotkanie z Łucją Malec-Kornajew, autorką książek dla dzieci i przewodniczką po Krakowie pod hasłem „Detektywka Fishka na tropie”. Filmem dnia będzie premierowy pokaz hiszpańskiej komedii „Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka” w reżyserii Juana Jesusa Garcia Galocha i Pedro Solis Garcia (2024, 93 minuty), opowiadającej o nieustraszonym rodzeństwie Tomie i Mary, które wyruszają na poszukiwanie zaginionego wujka Nialla. Film ma kategorię wiekową: 6+.
Następnie 21 stycznia o godzinie 10.30, przed seansem, odbędzie się spotkanie pod hasłem „Szafa pełna książek” z Michałem Klimczykiem (nazywanym również Szyszkodarem), znanym krakowskim ratownikiem książek. Tego dnia na ekranie pojawi się film „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Lasse Hallströma (Szwecja, 1986, 91 minut). Film opowiada o sześciorgu dzieci z malutkiej szwedzkiej wioski Bullerbyn, które nieustannie przeżywają ciekawe przygody. Film ma kategorię wiekową: 6+.
22 stycznia o godzinie 10.30, przed seansem, widzowie będą mieli okazję spotkać Marcina Piotrowiaka, aktora filmowego i teatralnego. Tego dnia na ekranie zagości polski film „Kleks i wynalazek Filipa Golarza” w reżyserii Macieja Kawulskiego (2024, 115 minut), który opowiada o tajemnicy pochodzenia Alberta, przyjaciela Ady Niezgódki. Film ma kategorię wiekową: 8+.
23 stycznia o godzinie 10.30, przed seansem, odbędzie się spotkanie pod hasłem „Psie sprawy” z Dagmarą Romanowską i jej zwierzętami Tolą i Korniszonem. Tego dnia na ekranie pojawi się film „Kina i Yuk” w reżyserii Guillaume Maidatchevsky’ego (Francja/Kanada/Włochy, 2023, 85 minut), inspirowany prawdziwymi wydarzeniami opowieść o dwóch polarnych liskach, które zmagają się z nieoczekiwaną rozłąką. Film ma kategorię wiekową: 7+.
24 stycznia o godzinie 10.30 przed seansem, odbędzie się spotkanie pod hasłem „W stronę Azji” z Małgorzatą Sierakowską, znawczynią kultury orientalnej. Tego dnia na ekranie pojawi się film „Paddington w Peru” Dougal Wilson’a (Wielka Brytania/Francja, 2024, 103 minuty), opowiadający o kolejnej przygodzie ukochanego na całym świecie misia Paddingtona, który tym razem wyrusza do serca peruwiańskiej dżungli. Film ma kategorię wiekową: 5+.
27 stycznia o godzinie 10.30 przed seansem, odbędzie się spotkanie „W świecie literatury” z krakowską pisarką Barbarą Sadurską. Tego dnia na ekranie zagości norweski film „Kacper i Emma – zimowe wakacje” w reżyserii Arne Lindtner Næss (Norwegia, 2014, 73 minuty), opowiadający o zimowych feriach spędzonych przez tytułowych bohaterów u dziadka dziewczynki. Film ma kategorię wiekową: 4+.
28 stycznia o godzinie 10.30 przed seansem, odbędzie się kurs pierwszej pomocy pod hasłem „Na ratunek”, który poprowadzi Ewelina Moskal, instruktorka Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Tego dnia na ekranie pojawi się film „Flow” w reżyserii Gintsa Zilbalodisa (Łotwa/Francja/Belgia, 2024, 84 minuty), opowiadający o kocie, który musi stawić czoła tajemniczej powodzi. Film ma kategorię wiekową: 8+.
29 stycznia o godzinie 10.30 przed seansem, odbędzie się spotkanie „Dunder albo kot z zaświatu” z Radkiem Rakiem, pisarzem fantastyki, laureatem Nagrody Nike. Tego dnia na ekranie ponownie pojawi się film „Kleks i wynalazek Filipa Golarza” w reżyserii Macieja Kawulskiego (Polska, 2024, 115 minut). Film ma kategorię wiekową: 8+.
30 stycznia o godzinie 10.30 przed seansem, odbędzie się spotkanie „Oswojona zebra i uśmiechnięte znaki”. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym opowiedzą Strażnicy z Krakowskiej Straży Miejskiej. Tego dnia na ekranie pojawi się szwedzki film „Zima Mamy Mu” w reżyserii Christiana Rylteniusa (Szwecja, 2023, 67 minut), który opowiada o krowie Mamy Mu, która stara się wyplątać z nieprzewidzianych tarapatów. Film ma kategorię wiekową: 4+.
31 stycznia o godzinie 10.30 przed seansem, odbędzie się spotkanie „Komiksowo” z Tadeuszem Markiem – dziennikarzem radiowym, rysownikiem i ilustratorem. Tego dnia na ekranie pojawi się polski film „Smok Diplodok” w reżyserii Wojtka Wawszczyka (Polska/Czechy/Słowacja, 2024, 93 minuty), inspirowany komiksami legendarnego Tadeusza Baranowskiego. Film ma kategorię wiekową: 6+.